Církevní svatební obřad

Církevní svatební obřad
12 prosince, 2022 admin

Matrika vám zavřela dveře? Nezoufejte...

Svatební místo Penzion Nový Rybník

Máte stanovené datum, našli jste místo a zjistili jste, že matrika vás nemůže v daný den oddat? Naštěstí existuje několik oficiálních možností, jak zpečetit svůj manželský svazek a nezbláznit se z kompletního překopání vašeho svatebního dne. 

Svatba Villa Dom Carli

Nechte se oddat na úřadě v jiný den

Ano, přesně tak to v praxi chodí a již jsem to několikrát zažil. Před svatbou mi nevěsta s ženichem sdělili, že je bude oddávat kamarád. Vyvalil jsem trochu oči a nechal si celou situaci vysvětlit. Snoubenci měli vybrané místo, datum a bohužel matrika je nemohla oddat. Domluvili se tedy se svědky a přišli se nechat oddat na úřad v jiný den. Nikomu se nic neřeklo, takže o woow efekt, slzičky a gratulace nikdo nepřišel. Kamarád si připravil perfektní řeč a nikdo nerozpoznal tento neoficiální obřad od toho oficiálního. Jaká je další možnost? 

Svatební místo Statek Luníkov

Církevní obřad

Cože?? Církevní obřad? Nejsem pokřtěná, nejsem pokřtěný. Oba jsme ateisti. Možná tyto myšlenky se vám teď honí hlavou. V klidu, existuje dnes několik církví, které umožňují vykonat svatební obřad mimo kostel aniž byste byli pokřtění. Nemusíte docházet ani na dlouhá sezení, kde se rozmlouvá o Bohu. V roce 2022 jsem zažil více církevních obřadů než úředních obřadů. A musím říct, že se mi i líbí více. Jsou více osobní, protože Farář(ka)/Pastor poví i něco málo o vás. Samozřejmě si neodpustí několik úryvků z Bible, ale zatím jsem nezažil, že by to někomu ublížilo.  

Jakého faráře, farářku či pastora kontaktovat?

Když je někdo absolutní profík a jeho řeč, projev a celkové vystoupení se mi líbí, beru si kontakt. U kohokoliv níže zmíněného nešlápnete vedle. Neváhejte je kontaktovat a domluvit se: 

1. Dobroslav Makovička: +420 739 524 716

2. Pavel Knob, 739 600 235

3. Jaroslav Pechar, 739 244 833

4. Mikuláš VYmětal, 731 473 457

 

0 Comments

Leave a reply