Jak vybrat DJ na svatbu?

Jak vybrat DJ na svatbu?
24 srpna, 2022 admin
Jak vybrat DJ na svatbu
Jak vybrat DJ na svatbu

Jak vybrat DJ na svatbu ?

Výběr DJ na svatbu je podobný proces, jako výběr jakékoliv jiné služby. Když se chcete najíst, zajdete si na párek v rohlíku nebo půjdete do vyhlášené restaurace s dobrými referencemi, dostanete místo s otevřeným výhledem do kuchyně, personál vás usadí. V ještě lepší restauraci vám personál nabídne napařený ručník na umytí rukou a v truhličce na stole najdete jasmínové kvítky, které vám ovoní ruce. 

O jídle se rozepisovat nemusím. Kromě gastro zážitku si užijete i perfektní atmosféru a prvotřídní servis, kde chybu opravdu neočekáváte. Rozhodující je váš rozpočet, náročnost a pokud zvete i vaše přátele, tak se nechcete stydět. Podobně je to i s výběrem Dj na svatbu. Jak vybrat DJ na svatbu …

 

Na co se tedy hlavně zaměřit?

1. Reference

Zadejte si jméno vytipovaného svatebního DJ do webového vyhledávače Google či Seznam. Měli byste rychle najít reference od klientů. Dalším kliknutím si zobrazíte webovou prezentaci, která vám dá další dílek do vaší skládanky. Projděte si fotky, zajímavé články a základní informaci o DJ na svatbu. Web vás zpravidla přesměruje na sociální sítě či hudební platformy, kde najdete mp3 záznamy z hraní či videosety. Existuje spousta svatebních skupin na Facebooku, kde se můžete zeptat, zda někdo má osobní zkušenost s konkrétním svatebním DJ.  Jak vybrat DJ na svatbu …

2.  Zkušenosti

Taky jsem začínal před x lety s nulovými zkušenostmi a pouze zkušenosti (hlavně negativní) mě posunuly dopředu. Pamatuji si, jak jsem přijel na svatbu, kde bylo potřeba nazvučit venkovní prostor, kde hosté seděli přes den, ale zároveň bylo potřeba nazvučit i sál, kde přes den seděly babičky. Já si přivezl 2 reproduktory a krátké kabely. Dnes vozím 4 reproduktory a desítky metrů kabelů. 

Asi nechcete, aby vám během oběda hrálo „Best of Kabát“. Po X letech za mixážním pultem má svatební DJ připravenou hudbu pro každou příležitost dne. 

Rozhodnete se, že první tanec chcete udělat v altánu u vody?  Není tam ale elektřina a zvuk nepůjde slyšet. Kdysi jsem to taky zažil. Dnes vozím i reproduktory na baterii. To vám dovolí ozvučit jakýkoliv prostor a být flexibilní jakýmkoliv požadavkům. Zkušenosti vás posouvají a je tedy dobré zeptat se na otázky:

1) Jak dlouho hrajete?

2) Kolik svateb ročně odehrajete?

3) Kde jste hrál než jste začal hrát svatby? 

4) Popište nám, jak s vámi probíhá celý svatební den

5) Jaký máte hudební repertoár?

Jak vybrat DJ na svatbu…

3. Technické vybavení 

Na každém webu se dočtete o tom, že daný Dj je profesionál. Zaměřte se tedy i na techniku, kterou používá. Profesionální Dj na svatbu disponuje kvalitní Dj technikou, do které pravidelně investuje spoustu peněz. Pokud mezi pár fotkami najdete na stole 1,2 počítače, mixážní pult a světýlka blikají i z reproduktorů, které stojí na kartonových krabicích, tak by vám měl začít blikat červený vykřičník. 

Profesionál si potrpí na kvalitu –  kabely počínaje a obaly na techniku konče. Dbá i na vzhled svého pracovního prostředí, tzn. zarovnané kabely, reproduktory a světla na stojanech a zarovnaný stůl. Značky Skytec, Omnitronic jsou značky, které se neodváží kvalitní Dj na svatbu ani vyslovit. Něco jako Voldemort v Harrym Potterovi. Technika od těchto značek je jako Škoda 105. Možná nastartujete, možná do vedlejší vesnice dojedete. Párkrát vám ale chcípne, nemá bezpečnostní pásy, na klimatizaci můžete zapomenout a do Chorvatska s tím jet nechcete. 

Jak vybrat DJ na svatbu…

4. Osobní/online schůzka 

Než navrhnete termín schůzky, pečlivě si projděte obdržené informace a materiály. Měli byste obdržet krátké povídání o vybraném svatebním Dj. Také by vám měl poskytnout seznam toho, co hraje. V lepším případě vám pošle záznamy z hraní. Zjistíte tím, zda je to prostý pouštěč skladeb nebo opravdový Dj, který umí skladby harmonicky mixovat do sebe, zda volí tempo dle aktuální atmosféry a zda mluví do mikrofonu. 

Pokud máte rádi trochu jiný hudební styl, zeptejte se na schůzce, zda to není problém. Profesionál se dokáže přizpůsobit vašim hudebním preferencím, pokud mu pošlete seznam oblíbených skladeb. Pojďme tedy na schůzku…

I profesionál vám nemusí lidsky sednout, tak to prostě v životě je. Je to vaše svatba, chcete si ji užít a je jen na vás, koho si vyberete. Pokud si po schůzce nejste 100% jistí, potkejte se ještě s někým dalším, ať máte srovnání. Taky jsem si kdysi koupil boty, které ve výloze vypadaly perfektně. Ani jsem je pořádně nezkoušel a rovnou koupil. Když jsem v nich měl chodit 5 dní v Paříži, tak jsem litoval, protože mě z nich hrozně bolely nohy a na noze mi nepřišly tak cool, jak ve výloze :)

Vámi vybraný Dj na svatbu by se měl umět chovat již na schůzce. Měl by vyslechnout vaše požadavky a měl by vám umět poradit, případně proaktivně nabídnout další možné služby (budete mít hodně dětí? Co pro ně připravit během odpoledne dětskou diskotéku, ať si rodiče mohou dát v klidu kávu).

Pobavte se o délce hraní a kolik případně stojí další hodina. Zeptejte se, co vše je v ceně, abyste nebyli překvapění za příplatky v podobě mlhostroje, světel a další techniky, kterou byste normálně ani nechtěli.

Jak vybrat DJ na svatbu…

 

Pokud jste to dočetli až sem a chcete si stále dát s přáteli k večeři párek v rohlíku, místo návštěvy příjemné restaurace, tak si přečtěte pár zážitků z praxe. Občas se mi provozní či koordinátorky svěří, s kým se potkali.

1) Svatební Dj, který pustil do prvního tance hustou mlhu, která se mu zasekla. On ji ani nedokázal vypnout. Zamlžil kompletně celou stodolu a muselo se počkat než se mlha vyvětrá, protože fotograf by si nevyfotil ani ruku. 

2) Svatební Dj hrál do 23h a začal balit techniku bez možnosti prodloužení, protože druhý den jel na další svatbu a chtěl se vyspat. 

3) Provozní: Můžeš prosím ohlásit, že za 5 minut se bude krájet svatební dort a poprosit hosty, aby se usadili, případně si objednali kávu? 

Svatební Dj: Bude se krájet dort. 

4) Nevěsta slušně poprosila, zda by jejich DJ mohl přestat hrát House a začít hrát podle lidí.
Svatební Dj: Nic jinýho tady nemám. 

5) Svatební Dj si přivezl na svatbu “aktualizovaný” počítač, který zapnul chvilku před obřadem a objevila se modrá obrazovka. Nešly mu načíst skladby, takže si půjčil od jednoho z hostů PC a pouštěl skladby z USB, kde měl asi 100 skladeb. 

Hosté si ze svatby budou pamatovat dobré jídlo, pití a zábavu. Pokud chcete šetřit, tak vynechte propisky s vašimi jmény, gerlandu od vstupu až na záchod a investujte do něčeho, co si všichni budete pamatovat. Jak vybrat DJ na svatbu…

Pevně věřím, že nyní již víte, na co na co se zaměřit a víte jak vybrat DJ na svatbu.