TOP 5: Svatební místo roku 2021

TOP 5: Svatební místo roku 2021
4 ledna, 2022 admin

TOP 5: Svatební místo roku 2021

Svatební místo Penzion Nový Rybník

Posledních pár let vyhlašuji nejlepší svatební místo, které jsem v daném roce navštívil jako Svatební Dj a moderátor. Jsou smísta, kam se jako svatební Dj velmi rád vracím a každý rok bych je zahrnul do TOP 5 (viz. obrázek – Nový Rybník, Obořiště), ale pak by to pro vás byla nuda. 

Hodnocení je letos čistě subjektivní alá Dj Pekos výběr. Pro mě je důležité parkování, vzdálenost obřadního místa od místa hostiny, zázemí pro hraní, takže některá místa ačkoliv jsou nádherná, nedostala se mezi mých TOP 5 a omlouvám se (prostě na tom parkování musíte zapracovat :-D ) 
Jaké svatební místo se tedy dostalo do mého výběru „Svatební místo roku 2021“? 

TOP 5 svatební místo: Zámek Svinaře

Kousek od Berouna se nachází zámek Svinaře, který nabízí zajímavé interiéry a nádherný zámecký park pro svatební účely. 

Parkování:
Pro hosty je určeno velké parkoviště u spodního vstupu do zámecké zahrady. Pro dodavatele služeb je velká výhoda, že mohou zaparkovat pár metrů za místem, kde probíhá svatební hostina. 


Kuchyně: Vaří zde famózně a doporučuji se zastavit na oběd, až pojedete okolo. 


Venkovní prostor: Nádherná zámecká zahrada, která je opravdu rozhlehlá, takže zde můžete dětem nafouknout skákací hrad a připravit venkovní aktivity. 


Vnitřní prostor: Moderní, rustikální styl. Je zde vyvýšené pódium pro kapely a DJs. Není zde problém s hlukem, pokud to vaše kapela či DJ nevohulí, tak jak se povedlo mně (pak máte trochu černý puntík u pana majitele) :-D 


Ubytování: Ano
Zámek Svinaře patří zaslouženě do mé kategorie „Svatební místo roku 2021“

TOP 4 svatební místo: Penzion Smolotel, Smolotely

V polovině cesty mezi Plzní a Táborem, přesněji u Milína se nachází Penzion Smolotel. V minulosti jsem o tomto místě neslyšel a možná dobře. Občas někde vidím fotku pěkného místa, kde bych si chtěl zahrát a přesně tak by to bylo s tímto místem. 

Parkování: Je zde středně velké parkoviště, kde se vejde každý, pokud tedy neplánujete svatbu pro 200 lidí. 


Kuchyně: Vlastní kuchyně a i zde musím vychválit místní kuchaře. 


Venkovní prostor: Rozlehlá zahrada, na které se nachází nádherná historická budova, která na svatebních fotkách vypadá úžasně. 


Vnitřní prostor: Moderní, rustikální styl je vidět i zde. Je to prostě styl, který jsme si oblíbili a funguje to dobře. 
Pamatuji si, že obsluha na mě celý den zírala tak nějak zvláštně ve stylu – „kde je náš oblíbený Dj Jarda“, ale na to je člověk docela zvyklý, takže vám to přátele odpouštím :) 

Ubytování:
Ano, čtyrech dvoulůžkových pokojích, třech třílůžkových pokojích, dvou čtyřlůžkových pokojích. Pro větší skupiny nabízí jeden desetilůžkový apartmán s malou kuchyňkou. A ceny jsou přívětivé. 

Penzion Smolotel patří zaslouženě do mé kategorie „Svatební místo roku 2021“

TOP 3 svatební místo: Vinařství Lahofer, Znojmo

Architektonicky unikátní vinařství Lahofer s letním s letním amfiteátrem a vyhlídkovou pochozí střechou, v moderním sklepení s designovým barem – stojí za návštěvu. 

Parkování: Velké parkoviště před vstupem do areálu. Dodavatelé si mohou vše vyložit uvnitř areálu a park zaparkovat také venku. 

Kuchyně
: Vlastní kuchyně. Absolutní špička. 

Venkovní prostor:
 Příjemné venkovní posezení s výhledem do vinic. Pokud je pěkné počasí, vidíte bez problémů na Pálavu z pochozí střechy.

Vnitřní prostor:
Ten prostor prostě musíte začít – betonové klenby, které za pomocí pár světýlek zvýrazní nádherný designový bar. 

Ubytování:
 Ne

Vinařství Lahofer Znojmo patří zaslouženě do mé kategorie „Svatební místo roku 2021“

TOP 2 svatební místo: Stodola Suška - Kravsko (Znojmo)

Je málo svatebních dodavatelů, kteří by neznali Stodolu Suška. Nádherná stodola, ve které se kdysi sušilo obilí a dnes se prošoupávají kecky a střevíce.  

Parkování: Parkoviště je podél příjezdové cesty.  

Kuchyně
: Nechápu, jak v tak malé kuchyni dokáží odbavit třeba 80 lidí, ale zdejší kuchaři a obsluha to prostě dokáží. Byl jsem zde 2x a vždy bylo jídlo na jedničku. Co se týče dezertů, tak záleží jakého cukráře si vyberete. 

Venkovní prostor:
 Příjemné venkovní posezení. Možnost venkovních her, ale jinak uprostřed pole. 

Vnitřní prostor:
Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera. Toalety jsou trochu jak ze středověku, ale to se dá odpustit díky velkému tanečnímu parketu a milé obsluze :-))

Ubytování:
 V Kravsku v areálu Kocanda. 

Stodola Suška patří zaslouženě do mé kategorie „Svatební místo roku 2021“

TOP 1 svatební místo: Romantický Mlýn Hotel Karlštejn, Karlštejn

Areál, který byl několikrát oceněn svatebním místem roku a musím říct, že po právu. Neskutečně profesionální personál a to tak moc, že já bych zde osobně nechtěl pracovat :-))   

Parkování: Střední parkoviště před hotelem a také za hotelem v části, kde se jde přes most do venkovního stanu (je to cca 200m a tahat se s aparaturou není žádná sranda, ale to místo je tak kouzelný, že tady vám nic nemůže vadit) . 

Kuchyně
: Hodně zaměřená na rybí speciality, ale hamburgery, výtečný steak a svíčkovou zde také umí na jedničku. Doporučuji. 

Venkovní prostor:
 Představte si, jak sedíte hned u Berounky, kterou ozařuje sluníčko, kolem vás běhají v trávě děti a obsluha vám dolévá lahodné víno – prostě idýlka, kterou bych někdy chtěl zažít jako host. 

Vnitřní prostor:
Zažil jsem zde obřad, který skrz počasí proběhl uvnitř hotelu a bylo to taky nádherné, ale jinak svatby probíhají venku ve stanu s otevřenými boky a dřevěnou podlahou. Hned u stanu je venkovní bar, kde se podává raut. Mají to zde neskutečně vymazlené a já jedině doporučuji. 

Ubytování:
 Ano

Romantický Mlýn Hotel Karlštejn patří zaslouženě do mé kategorie „Svatební místo roku 2021“