Neokoukané svatební hry

Neokoukané svatební hry
17 května, 2021 admin

Neokoukané svatební hry a aktivity

Na každou svatbu si chystám svatební hry a aktivity pro případ, že svatební hosté jsou hraví, případně se mezi sebou moc neznají a je potřeba navodit dobrou atmosféru na večerní párty. Svatební hry dělám originálním způsobem, protože svatebním kočárem a zvedáním bot už dneska nikoho moc neohromím. Není nic horšího, než vidět posedávající svatební hosty, jak koukají do mobilu. Pokud plánujete svatbu nebo jste byli poctěni zajistit svatební zábavu, čtěte dále…

Pivní štafeta

Upozornění: Tato svatební hra se dá hrát samozřejmě i s vodou, limonádou či mlékem :) 

Pokud chcete zabavit větší počet vašich hostů, pivní štafeta je skvělou volbou. Ze startu hosté nevěřícně poslouchají pravidla a většinou to chodí tak, že za mnou chodí a chtějí odvetu. 

Rozdělte si hosty na několik týmu minimálně po šesti lidech. Předem se domluvte s obsluhou, aby vám přichystala vámi zvolené nápoje. Postavte si všechny soutěžící do řady a položte před ně jejich nápoj. 

Pravidla: Začíná první z týmu nejblíže k moderátorovi. Jakmile vypije svůj nápoj, předává plácnutím štafetu dalšímu soutěžícímu v pořadí. Takto jedeme, dokud se nedostaneme k poslednímu v řadě, na němž je kladen největší tlak a musí vypít svůj nápoj extrémně rychle, aby získal cenný bod pro svůj tým :)

Tuto hru najdete určitě i v mé fotogalerii, tak se inspirujte. 

 
svatební hry

Filmový kvíz

Ideální svatební hra pro větší skupinu lidí a filmové nadšence.  

Opět brouzdáme v sekci Neokoukané svatební hry a aktivity pro větší skupinku hráčů. Připravte si hudební ukázku z filmů či ze seriálů v podobě .mp3 souboru. Ke každé ukázce si zjistěte zajímavé otázky (počet dílů daného seriálu, kdo ztvárnil hlavní ženskou roli apod.). 

Pravidla: Rozdělte si hosty na několik týmů. Zvolte si kapitána v daném týmu, který bude mít na starost zapisování odpovědí. Rozdejte papír a tužku. Ideální je, pokud týmy stojí v dostatečné vzdálenosti od sebe. Nyní začněte pouštět ukázky a ke každé dejte otázku. Úkolem každého týmu je napsat co nejvíce správných odpovědí. Jakmile je vše hotovo. Kapitáni si vymění své odpovědi a jdete výsledky hromadně zkontrolovat. Správná odpověď = 1 bod. Tým s více bodů vyhrává a nechává se pozvat na drink od druhého týmu :) 

Picasso

Svatební aktivita ideální pro odpoledne

Připravujete pro své hosty svatební noviny s křížovkou nebo truhličku se vzkazy? Připravte i originální svatební hru „Picasso“. Je náročnější na přípravu, ale již jsem tuto aktivitu několikrát zažil a moc se mi líbila. Nechte vytisknout na velký formát společnou fotku novomanželů. Zajistěte velké kreslící plátno, které rozdělíte na počet polí podle toho, kolik hostů chcete zapojit. Pokud máte 50 hostů, rozdělte plátno na 50 políček a do každého rohu pole napište číslo pole. Já zažil to, že každý z hostů měl u oběda pod talířkem číslo svého pole.  Stejná pole musíte nakreslit i do společné fotky novomanželů (1-50). 

Pravidla: Každý z hostů musí nakreslit dle originální fotky to políčko, jehož číslo obdržel. Pokud máte např. číslo 25 a na originální fotce číslo 25 je ruka nevěsty, tak budete kreslit ruku nevěsty. Jakmile všichni hosté během odpoledne domalují portrét, vznikne kopie dané fotografie namalovaná vašimi hosty – nádherná vzpomínka. Budete potřebovat barevné tužky, fixy, případně temperové barvy. 

Originální svatební hry

Seznamovačka

Svatební hra ideální pro odpoledne

Máte na svatbě spoustu hostů, kteří se mezi sebou neznají? Chcete trochu rozproudit zábavu? Připravte si stíratelné losy. Pod každým losem se skrývá symbol. V místnosti jsou vždy pouze dva stejné symboly.  Jakmile se hosté se stejným symbolem najdou, seznámí se a jdou se vyfotit za fotografem. Novomanželé budou rádi za pestré fotografie svých hostů. 

Pravidla: Rozdejte každému z vašich svatebních hostů stíratelný los a řekněte, ať vyčkají se stíráním na povel moderátora. Jakmile tento povel přijde, musí hosté setřít svůj los a najít člověka se stejným symbolem. Ideální je, pokud máte ke společné fotce i nějaké rekvizity (vousy, klobouky, brýle, cedule, nápisy, rám na obraz apod.).

Masterchef

Svatební hra ideální pro odpoledne/podvečer

Jídlo má rád každý. Pokud sledujete pořad masterchef, tak tuto hru budete velmi dobře znát. Vytvořte malé týmy po čtyřech lidech. Předem si připravte misky s pochutinami, které chcete, aby soutěžící hádali. Oči jim zavažte šátkem a jdeme na to… 

Pravidla: 
Připravte 4 pochutiny, které máte ověřené, že všichni hosté mohou konzumovat. Každému vložte do úst lžičku a dejte 10 sekund na verdikt. Počítejte body – za každou správnou odpověď v rámci týmu, jeden bod. Po skončení degustace spočítejte body a tým s nejvíce body vyhrává. 

Pojídání koblížků

Svatební hra ideální pro odpoledne/podvečer

Mezi neokoukané svatební hry, které zabaví větší počet lidí je rozhodně soutěž v pojídání koblížků ve dvojicích.

Pravidla: 
Předem si připravte krátké dřevěné tyčky, ke kterým přivažte cca 30 – 50 cm dlouhý vlasec. Zároveň předem nakupte dostatečné množství koblížků (např. 10). Moderátor vyzve hosty, že si zahrajete hru a že hledá 5 dobrovolníků. Jakmile těchto 5 dobrovolníků má, vyzve je, aby si našli parťáka. Tímto nenásilně přiberete do hry dalších 5 a více lidí. Na dvojici je, aby si určili role. Jeden drží tyčku s koblížkem a druhý musí bez použití rukou co nejrychleji koblížek sníst. První tým či první 3 týmy mohou vyhrát např. den ve společnosti novomanželů. 

Polévková lžíce

Svatební hra ideální pro odpoledne/podvečer

Další skupinová originální hra na svatbu, ve které se mohou předvést všichni soutěživí svatební hosté. 

Pravidla: 
Vyberte 5 dobrovolníků, kterým přivážete špagát kolem pasu. Špagát musí být dlouhý tak, aby byl ke kotníkům. Na konec špagátu přivažte polévkovou lžíci (určitě se u vás doma nebo u vašich známých najde pár lžic na vyřazení). Připravte několik pěnových míčků 2-3. Stanovte startovací čáru, po dvou metrech postavte míčky a po dalších pěti metrech udělejte ze židle branku. Úkolem soutěžících je pohybem trupu hnát míček do brány a zároveň nenechat ostatní dát gól. První hráč, který vstřelí branku, dostane dárek od novomanželů. Ostatní obdrží obálku s úkolem, který musí novomanželům splnit (společná procházka, kino, hlídání dětí apod.)

Originální svatební hry

Pokud vás uvedené svatební hry a aktivity nenadchly, nezoufejte. Stačí se zamyslet nad tím, co vás baví a mohlo by bavit i vaše hosty. Co všechny spojuje? Jaké máte společné koníčky? Stále vás nic nenapadá? Napište mi a společně něco vymyslíme, protože svatebních her a aktivit pro menší i větší skupiny je opravdu spousta.