TOP 5 svatebních míst za rok 2018

TOP 5 svatebních míst za rok 2018
27 září, 2018 admin

TOP 5: Svatební místo 2018

Každoročně zjišťuji, že v České republice je opravdu spoustu krásných míst pro konání svatby. Kamarádi se mě proto často ptají, která svatební místa bych jim doporučil nebo která svatební místa se mi líbila. Je to samozřejmě dost subjektivní záležitost, protože někomu se líbí více rustikální styl svatby, který je v posledních letech hodně oblíbený. Někomu se naopak líbí více americký styl svatby, který bych specifikoval tak, že vše vypadá velkolepě a nafouknutě jak cukrová vata. Pokud tedy plánujete svatbu, mohl by tento článek být užitečným i pro vás. 

TOP 5: Svatební místo 2018
CHATEAU ST. HAVEL, PRAHA

IMG 6632 djpekos.cz

První místa v mém žebříčku byla zabrána rychlostí blesku, ale u páté pozice jsem opravdu pečlivě vybíral, protože jsem věděl, že toto svatební místo zabere místo někomu jinému, který si to třeba také zaslouží. Bohužel další pozice ale zveřejněné nebudou.

 Chateau Havel na mě působil skvělým dojmem ještě než jsem zde hrál poprvé. Letos jsem zde měl možnost hrát dvakrát a pokaždé zde panovala skvělá nálada a atmosféra. Pro mě jsou hrozně důležité detaily jako možnost připarkovat auto co nejblíže k místu svého působiště, možnost parkingu auta během hraní, velikost sálu, ochota personálu a celkový způsob komunikace. Nad personálem zde drží pevnou ruku paní provozní, která pochází z Mikulova a která je opravdu fajn ženská. Je milá a ochotná. To se v Praze moc nevidí. Například personál z Grébovky by se zde mohl školit. 

Hlavním prostorem je zde obří párty stan, kde je zhruba 10 kruhových stolů, u kterých je možno usadit 8 hostů. Je to tedy ideální místo pro konání svatby do 100 osob. Pokud chcete mít i obřad v tomto prostoru, určitě není problém, protože v zahradě je pěkný obřadní altánek. Zahrada je ideálním místem pro pěkné svatební fotky. 

Místo je to krásné, obklopené zelení. Venkovní párty stan je samozřejmě uzavíratelný pro případ špatného počasí. Můžete zde ubytovat své hosty v zámeckém stylu. Výhodou je, že hotel se nachází hned u výjezdu z městského okruhu v oblasti Praha-Krč. Doporučuji minimálně navštívit na oběd a projít si areál, kde si můžete odpálit i několik míčků na golfovém odpališti. 

Kontakt: 
https://www.facebook.com/chateaust.havel

TOP 4: Svatební místo 2018
PENZION ZIKMUNDOV, STARÉ HUTĚ

IMG 5527 1 djpekos.cz

Na Facebooku sleduji stránky Amazing Places v ČR. Jednou na mě vyskočil Penzion Zikmundov. Toto místo mě nadchlo. Když jsem zjistil, že zde za 2 měsíce hraji, měl jsem na tváři blažený úsměv :). Tento blažený úsměv mě ovšem trochu přešel, když jsem zjistil, že z domů to mám 308km. Ano, Penzion Zikmundov se nachází v oblasti Staré Hutě kousek od Uherského Hradiště, takže z Prahy se člověk trochu projede.  
Samotný areál se nachází mezi loukami uprostřed ničeho, takže výhodou zde je, že pokud se rádi bavíte hlasitě, nepřijede na vás místní policejní hlídka. Tedy alespoň mně se to zde nestalo. 

V areálu je několik zemědělských stavení, nádherný bazén a ještě hezčí hlavní budova, které dominuje nádherná kuchyň. Ta zde funguje jako samoobsluha a zároveň je zde personál, který vás rád obslouží. Zvláštní způsob, ale bohužel jsem neměl tolik času se více porozhlédnout a pochopit to. 

Zde bych chtěl vyzvednout především gastronomii, která je na hodně vysoké úrovni – mořské plody, steaky snad i z vlastního chovu, vegetariánské záležitosti na všechny způsoby. Gastro opravdu za jedna. 
Prostředí je tu moc pěkné – rozsáhlé louky a luka, kde může proběhnout váš obřad. Spousta pohodlného sezení na louce, ale také v místě tanečního parketu. Určitě toto místo navštivte alespoň na Facebooku. Ráj na zemi, kde čas plyne o polovinu pomaleji.

Kontakt: 

https://www.facebook.com/zikmundov/

TOP 3: Svatební místo 2018
PENZION V POLÍCH, ČÍČOVICE

IMG 4752 djpekos.cz

Letos jsem byl v penzionu V polích již podruhé a musím říct, že se těším, až sem přijedu potřetí. Pro mě je opravdu důležitá atmosféra, která jde nejen směrem od svatebčanů, ale i od samotného personálu a ten je zde prvotřídní. Od začátku tu s vámi číšníci vtípkují a jsou ochotní s čímkoliv pomoct. Samotné místo je situováno do takového selského stylu, který je mi moc sympatický. Vypadá to tu jako u babičky na malebné chalupě. Moderními prvky samozřejmě nechybí – bazén či velká pergola s posezením, kde můžete usadit hosty k hostině. Je to místo velmi blízko od Prahy. V areálu je obrovské parkoviště. 

Taneční parket je situovaný uvnitř hlavní budovy v jedné z malých místností. Díky menšímu prostoru se tu ovšem pokaždé vytvoří naprosto perfektní atmosféra. Dvakrát jsem zde hrál a dvakrát mě tento večírek dobyl energií na týden dopředu. Samozřejmě to bylo i díky perfektním svatebčanům, které hodnotím  jedničkou s hvězdičkou. 

Kontakt:
https://www.facebook.com/PenzionVpolichCicovice/

TOP 2: Svatební místo 2018
FARMA MICHAEL, NEDVĚZÍ

IMG 5083 djpekos.cz

O farmě Michael jsem nikdy nikde moc neslyšel, každopádně jsem koukal s otevřenou pusou od začátku až do konce. Jedná se o opravdu rozlehlý areál, který leží kousek od vodní nádrže Slapy. Můžete se projet na koních, zasportovat si, zaplavat si v bazénu a využít dalších X lákadel, které farma nabízí.  Hlavní sál je dělaný v oblíbeném rustikálním stylu s americkými svatebními prvky (alespoň tak to já cítím). Svatba vás rozhodně nevyjde na 10.000Kč. Jedná se o místo pro movitější klientelu. 

Farma má velkou kapacitu lůžek, takže ubytovat na farmě své hosty není žádný problém. Já zde hrál pro zhruba 150 lidí a snad všichni se ubytovali. S parkováním není díky velkému parkovišti problém, ale DJ nebo hudebník se tu trochu nanosí, protože od parkoviště to je docela dálka. Večer se měřila hladina hluku, kterou si kontroloval samotný majitel areálu, který byl velký sympaťák. Já naštěstí nepatřím k těm, kteří by si honili své ego tím, že budu hrát na plný kotel, takže vše proběhlo v pořádku a ještě si pan majitel vzal vizitku. 

Gastronomii zde nedokážu ohodnotit, protože jsem se za celý den k jídlu nepodíval (pouze rychlý oběd v podobě plněné papriky), ale servis zde opravdu kmital. Kromě pana provozního mi přišlo, že všichni byli ochotní a pracovití.

Kontakt: 

https://www.facebook.com/FarmaMichaelNaTvrziNedvezi/

TOP 1: Svatební místo 2018
HOTEL ZÁMEK VALEČ

IMG 6612 djpekos.cz

Poslední svatba sezóny a přitom z mého pohledu nejlepší místo, které jsem v roce 2018 navštívil. Samotný zámek a jeho zahrady jsem neměl možnost navštívit. Navštívil jsem ovšem hotel a to mi stačilo. Personál je  velmi příjemný. Pan správce mi ochotně navrhl, že se mohu napojit na jejich zvukový systém. Takové vybavení sálu jsem nikdy nikde neviděl. Nikdy nehrávám na cizí aparát kvůli kvalitě, ale tady jsem si to mohl v klidu dovolit díky zvuku od JBL, který je instalovaný a napájený výkonnými digitálními zesilovači. Samotný sál je opravdu velký a je ideálním místem i pro plesy či větší konference. Ze sálu vede vstup na terasu, kde je nádherný výhled na zdejší wellness – 2 venkovní bazény, whirlpool a saunový svět. O patro níže je ještě vnitřní bazén. 

Samotný obřad probíhá na zámečku či v zámecké zahradě, kde následně vznikají opravdu pěkné svatební fotky.

Personál mi přišel velmi příjemný a profesionální. Jídlo hodnotím velmi pozitivně a nejsem sám, protože si to tu zde každý vychvaloval. Hotel zámek Valeč hodnotím opravdu vysoko. Je to místo ideální nejen pro svatby, ale také pro firemní akce. Během celé svatby jsem nezaznamenal jediný problém a to ani s hlasitostí hudby, což bývá častým problémem svateb.  Hotel zámek Valeč je zaslouženě jedničkou v mém žebříčku Svatební místo 2018. 

Kontakt: 

https://www.facebook.com/hotelzamekvalec/

Svatební místo 2018

SDÍLEJTE ČLÁNEK