Skladby před obřadem

Skladby před obřadem
15 října, 2018 admin

Skladby před obřadem

Skladby před obřadem

Co se týče hudby na svatbu, tak každý zpravidla řeší kapelu a DJ spíše na odpolední a večerní zábavu. Těsně před svatbou si nevěsta s ženichem projíždí harmonogram celého dne a zjišťují, že před obřadem, během obřadu, ale i po obřadu jim nic nebude hrát. Jaké zvolit skladby před obřadem ? Možností, jak tuto situaci vyřešit, je několik:

1) Nedám za to ani korunu

Buď vám nebude hrát vůbec nic nebo se domluvíte na daném místě s provozním či ředitelem objektu, aby nechal hrát hudbu z jejich zdroje. Nepočítejte ovšem, že se vám bude někdo pracně připravovat s precizním playlistem. Zpravidla se pustí standardní playlist, který zde hraje celý den nebo se pustí rádio. Stane se tedy, že budou hrát skladby před obřadem v pořadí ACDC, Michal David, Coldplay, Justin Bieber. 

Ozvučení vám může zařídit kamarád či známý, který musí sehnat kvalitní reproduktor, postahovat písničky a obřad si vůbec neužije.

2)  Ještě trochu provětrám peněženku

Další možností je, že si na obřad pozvete profesionální hudebníky nebo DJ. Co se týče hudebníků, tak ti zpravidla hrají těsně před obřadem a následně po výměně prstýnků. Nejčastěji se potkávám s houslovým doprovodem, harfou, violoncellem. Co se DJ týče, tak vždy začínám hrát 60 minut před začátkem obřadu. To je ten moment, kdy se začínají sjíždět svatebčani a když už musí nervózně postávat v koutku, protože se necítí komfortně z toho pocitu, že nikoho neznají, alespoň si mohou v hlavě broukat známé písně a v prostoru není hrobové ticho. Pokud máte již na odpolední zábavu DJ objednaného, není nic jednoduššího než si připlatit trochu peněz a pozvat si jej i na obřad. Vše máte profesionálně nazvučené, bez starostí a všichni si obřad skvěle užijete. DJ se vám postará o navození příjemné atmosféry a buďte si jisti, že zvolí správně skladby před obřadem.

Pokud se přikláníte spíše k možnosti, že vám obřad nazvučí kamarád nebo se chcete inspirovat tím, jaké jsou nejčastější písně, podívejte se na seznam, který přikládám:

Coldplay - The Scientist

Ellie Goulding - Love Me Like You Do (DSharp Violin Cover)

Train - Marry Me

Elton John - Can you feel the love tonight

John Legend - All of me (voiolin cover)

Passenger - Anywhere I go

Coldplay - Everglow

Whitney Houston - I will always love you

Savage Garden - Truly Madly Deeple

James Arthur - Say You won´t go

Calum Scott - You are the reason

Keane - Somewhere only we know

Emily Hackett & Will Anderson – Take my Hand