TOP 5 svatebních míst za rok 2019

TOP 5 svatebních míst za rok 2019
30 září, 2019 admin

TOP 5: Svatební místo 2019

Rok 2019 byl z hlediska svatebních míst, novomanželů i svatebních hostů naprosto výjimečný. Moc jsem si to užil, protože jsem navštívil místa, na která se již nemusím nikdy podívat. Hrál jsem pro fantastické lidi, kteří si vychutnávali každou minutu svatební párty a tak by to podle mě mělo být. 

Pokud plánujete svatbu nebo firemní večírek, následující přehled TOP 5 svatebních místo 2019 vám může pomoct. Napište mi pak, zda sdílíte stejné pocity…

Hodnocení je čistě subjektivní. Faktory, které ovlivňují mé hodnocení jsou: 

  1. Parkování 
  2. Vzdálenost (Parking – obřad – hostina)
  3. Možnost ubytování
  4. Gastronomie
  5. Místo obřadu
  6. Místo hostiny
  7. Celkový dojem z prostoru
  8. Personál
  9. Přístup majitele/provozního
  10. Celková atmosféra

Hrozně rád bych sem zařadil více míst. V podstatě všechna místa, na kterých jsem letos hrál by si zasloužila zařadit. Tak se na ně alespoň podívejte – Saw Mill Hrob, Penzion Blaník v Louňovicích, Vinařství Lobkowicz v Mělníku apod.

Svatební místo 2019

TOP 5: Svatební místo roku 2019

Chateau Mcely svatba

TOP 5: Svatební místo 2019
Chateau Mcely

Chateau Mcely bylo ohodnoceno jako „Luxusní svatební místo roku 2017“. Není jednoduché se sem dostat jako host, natož jako dodavatel služeb. Proto jsem byl na toto místo hodně zvědavý.  

Úroveň celého komplexu je opravdu vysoká. Údržbáři si zde jezdí v golfovém vozíku a do areálu se dostanete vstupní branou. To zpravidla nebývá zvykem :)  Toto místo je právem v mém žebříčku TOP 5: Svatební místo 2019. 

Parkování:
Parkuje se na velkém centrálním parkovišti. Autem se dá zajet přímo před párty stan, který je nádherně vydekorovaný ve stylu alá „americká cukrová vata“, který v ČR není až tak běžný. U nás teď frčí Boho styl a rustikální styl :-)  

Ubytování a gastronomie:
Ubytovat se zde můžete ve 23 pokojích. Gastronomie vás zde vystřelí z trenek. Jedná se o opravdový zážitek. 

Místo obřadu a hostiny:
Obřad se koná před hlavní budovou v zahradě, takže se nikam nemusí přejíždět. Následně se pouze přejde za hlavní budovu, kde je instalovaný stan s překrásným výhledem do krajiny. Upřímně jsem hezčí stan ještě neviděl – nádherně naleštěné parkety a již zmíněné dekorace působily jako na královské svatbě.  

Personál a přístup:
Nenavštívil jsem vnitřní prostory Chateau Mcely, tak nedokážu ohodnotit recepci a pokoje, ale věřím, že i zde je úroveň hodně hodně vysoko.  Personál je zde velmi profesionální a milý. Jediný negativní moment byl, když se začala podávat večeře v 18:00 a poslední chod se servíroval okolo 21:00. Na hostech bylo vidět, že je to již opravdu nebaví. 

Paní Slavíčková – zodpovědná osoba za svatby je velmi ochotná a příjemná. Někdy se stává, že Event manager nebo provozní vás svým chováním odradí od výběru daného místa. Zde se vám to nestane.

Celková atmosféra:
Vyšlo krásné počasí a vše bylo jako v pohádce. Hrál jsem zde se saxofonistou a celý večer měl neskutečnou atmosféru. Pokud zde ale chcete svatbu, bude to pár penízků stát :) 

Více fotografií k vidění ZDE ! 

Hotel Sen svatba

TOP 4: Svatební místo 2019
Hotel SEN - Senohraby

Hotel Sen, Senohraby člověk míjí, pokud sjíždí z D1 a míří do Benešova. Z hlavní silnice vypadá jako nějaký zámek.

Parkování:
Parkování pro hosty je před hotelem přímo u velké recepce. Dodavatelé si mohou zaparkovat hned vedle místa pro hostinu i obřad. Tato dvě místa jsou od sebe vzdálena 50 metrů, což je super. 

Ubytování a gastronomie:
Ubytovat zde můžete své příbůzné i přes 3 kolena. Pokojů je zde opravdu hodně. 

Místo obřadu a hostiny:
Místo obřadu probíhá v nádherné zahradě obklopené zelení a pěkným rybníčkem. Místo pro hostinu je v oddělené budově od hotelu, zasazené do místní zahrady. Hosté zde mohou využít i pěkný, velký bazén. Tato budova má dobře rozložené místnosti. Hosté si mohou odpočnout venku, zároveň slyší hudbu a DJ na všechny pěkně vidí. Není nic horšího než, když je Dj v jiné místnosti než hosté a nevidí na ně :-) 

Personál a přístup:
Celý hotel prochází v tomto roce rozsáhlou rekonstrukcí. Je zde nový personál a jde to poznat. Neskutečně ochotní barmani i techničtí pracovníci. Za to velký palec nahoru všem manažerům, kteří jsou za zaměstnance zodpovědní. Často se mi stává, že personál není schopný ani pozdravit nebo po vás hned nemístně něco vyštěkne. Tady tomu tak rozhodně není. 

Celková atmosféra:
Pohádkové místo, které v následujících letech projde ještě velikou změnou a já se na to moc těším. Večerní párty se zde rozjela slušná a já se budu těšit na další návštěvu, která mě čeká v lednu 2020.

Botanika Horní Bezděkov Svatba

TOP 3: Svatební místo 2019
Golf Resort Botanika - Horní Bezděkov

Jedním z důležitých faktorů je samozřejmě počasí. To počasí, které jsem zažil v Golf Resortu Botanika bylo absolutně fantastické – slunečno a teplo, ale ne přehnaně. Jak název napovídá, areál je obklopen golfovým hřištěm a je zde nádherný výhlede do okolní krajiny. Areál se skládá z několika budov. Je zde možnost mokré i suché varianty. V areálu se nachází krásný bazén. 

Parkování:
Parkoviště je v těsné blízkosti místa pro večerní zábavu. 

Gastronomie a ubytování:
V areálu je možnost ubytování. Gastronomii hodnotím velmi kladně. Oběd v rodinném kruhu probíhal formou několika chodů. Oběd v kruhu přátel a známých probíhal formou velmi chutného rautu, který servíroval místní šéfkuchař. 

Místo obřadu a hostiny:
Můžete si zde naplánovat, že oběd proběhne v rodinném kruhu a kamarády usadíte ve druhé restauraci, která slouží i jako párty místo pro večerní zábavu. Určitě se podívejte do fotogalerie, kde je vyfocena uzavřená restaurace i otevřená restaurace, která je super v tom, že po její celé délce je bar a samotný prostor je otevřen, takže hosté nemusí chodit neustále přes jedny dveře. Obřad probíhá na golfovém hřišti ve stínu nádherné vrby. 

Personál a přístup:
Personál je zde mladý, snaživý :) a chválím i ochotu pana provozního. Celková atmosféra byla fantastická. Je to prostor i pro větší svatby 100 a více lidí. Na hodinku mě zde vystřídala kapela, tak jsem si sedl na golfovém hřišti při západu slunce na kámen a vychutnával si neskutečně toto kouzelné místo, které se večer proměnilo ve slušný taneční festival. 

Celková atmosféra: 
Atmosféru dělají z velké části lidé. Já jsem měl to štěstí na super skvělé lidi – Češi a cizinci, kteří se umí perfektně bavit. K tomu nádherné počasí, nádherný areál a vyklubala se z toho svatba, kterou bych přál každému svatebnímu DJ. 

Více fotografií naleznete zde!

Statek Všetice svatba

TOP 2: Svatební místo 2019
Statek Hotel Všetice - Všetice

Parkování:
Celý areál je opravdu hodně rozlehlý a skládá se z mnoha budov. Hlavní parkoviště se nachází před areálem, ale člověk má opravdu co pozorovat, takže nikomu nevadí, že se zde trochu projde. 

Místo obřadu a hostiny:
Obřad zde patřil k nejkouzelnějším jaké jsem letos zažil. Slavobrána je postavena na molu nad rybníčkem. Hosté stojí na kopečku, takže krásně vidí na ženicha s nevěstou. Místo hostiny probíhá v budově alá „stodola“. Vše je zde vydekorováno do moderního rustikálního stylu. Svatební DJ určitě ocení, že tu je kvalitní zvuková aparatura značky RCF (žádný Omnitronic apod.), takže doporučuji se předem domluvit a nemusíte tahat svůj vlastní zvuk. 

Gastronomie a ubytování:
Samozřejmostí je možnost ubytování. Oběd zde probíhal formou rautu. Na výběr byly nejrůznější speciality, které lahodí nejen oku, ale i  vašim chuťovým buňkám a bříšku :-)  

Personál a přístup:
I v tomto areálu narazíte na velmi ochotní personál, který celý den okolo svatebních hostů neskutečně běhá. Potkal jsem zde za barem paní, která pocházela z Hrušovan nad Jevišovkou, kde jsem 2 roky hrál na diskotéce a proto přidávám plusové body navíc :-). 

Celková atmosféra:
Statek ve Všeticích patří v poslední době k jednomu z nejvyhlášenějších míst ve Středočeském kraji a řekl bych, že po právu. Když sem přijedete, tak máte nutkání neustále držet telefon v ruce a vše si fotit. Prostředí je tu opravdu nádherné. Ať už se bavíme o zahradě s kouzelnými rybníčky, tak i o samotné „stodole“, kde probíhá slavnostní oběd a zábava. 

Více fotografií naleznete zde!

Horse Park svatba

TOP 1: Svatební místo 2019
Horse Park Kamenný Dvůr - Buková u Příbramě

První místo v mém žebříčku TOP 5: Svatební místo 2019 letos obsadilo místo, o kterém jsem ještě před rokem neslyšel. Leží kousek od obce Buková u Příbramě (nejedná se o překlep) v prostředí nádherné přírody s výhledem do vzdáleného okolí. Areál se nachází blízko Karlštejna a přehrady Slapy a je velmi často vyhledáváno společnostmi, které zde organizuji Teambuilding.

Parkování:
Hosté mohou parkovat na hlavním parkovišti, které je od „Špejcharu“ vzdáleno pár kroků. 

Personál a přístup:
Do svého žebříčku bych přidal možná i jiná místa, na kterých jsem letos hrál, ale bohužel chování  některých majitelů/provozních je občas tak neprofesionální (až nelidské), že bych se musel stydět takové místo někomu doporučit. Takovým místem rozhodně není Horse Park Kamenný Dvůr, kde se o vše perfektně stará paní Tereza a její tým profesionálních barmanů, číšníků, kuchařů, zahradníků a jiných pracovníků. Rozhodně chválím. 

Místo obřadu a hostiny:
Obřad probíhá za pěkného počasí na nádherném paloučku, který je obklopen krásnými stromy. Zažil jsem zde i sychravé počasí a v tomto případně obřad proběhl na nádvoří. Obě varianty se mi líbily.  Hlavní prostor „Špejchar“ je absolutně nádherný. Během říjnové svatby se již topilo v krbových kamnech, což utvářelo kouzelnou atmosféru i v tomto již chladném období. 

Gastronomie a ubytování:
I v tomto areálu je možnost uspořádat oběd v rodinném kruhu (50 osob) a oběd pro kamarády ve „Špejcharu“ (80 osob). Na jídle si zde opravdu pochutnáte. Samozřejmě je zde možnost ubytování v nádherných pokojích. Hosté se mohou prohřát v pěkné sauně. 

Celková atmosféra:
Celkově jsem zde hrál letos dvakrát a vždy to tu bylo super. Areál slouží nejen pro svatby a firemní akce, ale i pro sportovní akce zaměřené pro milovníky koní, kteří zde mají perfektní zázemí. 

Více fotografií naleznete ZDE!